1 / st / 19:00   reforma - šárka pichrtová

[rezervuj vstupenky]
pohár přetekl a české studentstvo se rozhodne hromadně emigrovat za lepším… kdo zachrání české školství? premiérové uvedení autorské komedie plné jazykového humoru, absurdních situací i nečekaných řešení problému.
při přípravě reformy se střetává nové se starým, probublává nekompetentnost na všech úrovních a jazyk mnohdy pozbývá smyslu. reformovat je zkrátka třeba za každou cenu, a to do nejvyšší možné míry.
hrají: p. bartošová, a. gregor, k. hrubá, v. kyllar, j. lelek, m. mařík, z. nuc, m. ondruch, p. šturm, j. volín, z. volínová
režie: pavel šturm
vstupné 100 kč (studenti a zaměstnanci škol), 200 kč (lidé mimo školství), 500 kč (ministr školství)
uvádí teatritis  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

2 / čt / 19:00   republiko má středisková aneb lukrativní nejistota  -  leoš peteráč, jan julínek

[rezervuj vstupenky]
politika je, dámy a pánové, především tíživě zodpovědné rozhodování o vašich osudech. chcete-li podniknout hlubinný ponor do mělčin duše našich politiků, jste tady správně.

uvádí divadlo na prádle a divadlo SemTamFór  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

7 / út / 19:00   famílie  - joe dipietro

[rezervuj vstupenky]
milujete ji a přitom vám tak leze na nervy ... není řeč o přítelkyni, ani o manželce. ale o celé rodině. familie je vynikající komedie o tom, že mezigenerační rozdíly byly, jsou a budou a ač nám péče našich babiček a dědečků není vždy příjemná, to, že nám chybí zjistíme až v době, kdy tady již nejsou…
cena vstupenek jednotná: 250,-
uvádí divadlo bez dozoru  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

12 / ne / 14:00   o smolíčkovi - vlastimil peška

[rezervuj vstupenky]
jelen se zlatými parohy najde v lese ztraceného smolíčka - malého pacholíčka - a od té doby spolu bydlí. jelen se o smolíčka stará a oběma je veselo. jenže kolem chaloupky brousí jezinky, které by rády smolíčka ukradly... je vůbec možné, aby pouze dva herci pohádku dohráli až do konce a zachránili smolíčka? je!

uvádí divadlo na prádle o smolíčkovi  ( pokladna otevřena od 13.00 do 14.00h

14 / út / 19:00   kjógeny - tradiční japonské frašky/samurajské komedie - sado kicune/lišky z ostrova sado, jobikoe/hlas za dveřmi, bóšibari/připoutaný k tyči

[rezervuj vstupenky]
v repertoáru má malé divadlo kjógenu nyní patnáct her, které jsou přeložené z originálu do češtiny. hrají se v původním provedení s původními kostýmy. "není to proto, abychom udrželi japonskou tradici, ale protože jsme praxí zjistili, že ten původní systém je tak unikátní a tak efektivní, že nemá smysl ho upravovat," uvedl hýbl.
kjógen jako žánr vznikl v japonsku před 600 lety a komedie se postupem času proměňovaly a přizpůsobovaly publiku tak, že jsou i dnes srozumitelné divákům včetně cizinců, uvedl hýbl.
každé představení trvá zpravidla 20 minut až půl hodiny a vystupují v něm většinou dva až čtyři herci.
her existuje asi 200, přičemž ke každé z nich je přesně daný popis pohybů, scény, choreografie. herec tak přesně ví, co má dělat, kdy to má dělat, a může se tak podle hýbla zcela soustředit na náladu v obecenstvu, pracovat s načasováním a nechat se divákem dirigovat.

více informací na http://www.kjogen.cz/

cena vstupenek 180,- / 120,-

soubor mdk vznikl z podnětu českého dramatika, režiséra a mima huberta krejčího, japanisty ondřeje hýbla a předního představitele kjótské tradiční školy ókura mistra šigejamy šimeho (mimo jiné ředitele herecké asociace her nó a kjógen, laureáta cen „za kulturní přínos prefektuře kjóto“ a „za podíl na uchování tradiční kultury města kjóto“).
mdk se věnuje převážně studiu, realizaci a uvádění japonských frašek kjógen v českém jazyce. svým způsobem jde o světové unikum. jedná se o dlouholetý projekt vzájemné kulturní spolupráce mezi českými a japonskými divadelníky, podporovaný pravidelně pořádanými dílnami, v rámci nichž je vždy pod vedením japonského mistra nastudována nová hra v češtině. mdk je ojedinělým divadelním seskupením působícím za hranicemi japonska, které se systematicky věnuje pěstování tohoto tradičního uměleckého žánru.
malému divadlu kjógenu byla instituem divadla nó a kjógen při universitě hosei v lednu 2016 udělena cena za mimořádné výsledky v oblasti popularizace a výzkumu komedie kjógen. tokijská universita hosei a tamější institut the nogami memorial noh theatre research institute (http://nohken.ws.hosei.ac.jp/index_en.html) jsou naprostou špičkou v tomto oboru a mdk je první mimojaponský laureát této ceny za 26 let její historie.
uvádí malé divadlo kjógenu  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

22 / st / 19:00   nad prahou půlměsíc - 9. ročník festivalu kultur blízkého východu - téma: domov – hranice - soucítění

jaroslav pavliš: momentky z kuvajtu vernisáž výstavy obrazů českého fotografa a výtvarníka inspirovaných pobytem v kuvajtu - vernisáž

pod záštitou velvyslanectví státu kuvajt
uvádí nad prahou půlměsíc

22 / st / 20:00   osudy arabského bojovníka s křižáky  - usáma ibn munkiz

[rezervuj vstupenky]
česká premiéra divadelní inscenace arabského nedivadla studentů ústavu blízkého východu a afriky ff uk inspirovaná vzpomínkami středověkého arabského šlechtice a bojovníka, jenž navštívil nejvýznamnější místa islámského světa, kde žil mezi křižáckými bojovníky, přináší klíč k pochopení řady otázek souvisejících s křesťansko-muslimským soužitím na arabském východě.
v arabštině s českými titulky. vstupné 150,- a 100,- kč.

pod záštitou velvyslanectví marockého království.

součástí večera je ochutnávka palestinské kuchyně ve spolupráci s velvyslanectvím státu palestina.

http://nadprahoupulmesic.simplesite.com/
uvádí nad prahou půlměsíc  ( pokladna otevřena od 18.00 do 20.00h

24 / pá / 18:00   pereme se s thálií

25 / so / 16:00   pereme se s thálií

26 / ne / 16:00   pereme se s thálií

28 / út / 19:30   improvizační show divadla bafni

základem divadelního představení je čistá improvizace. herci improvizují krátké scénky na témata od diváků. nic nemají připraveno dopředu. neexistuje žádný scénář, žádné předepsané role. vše vzniká přímo na jevišti před očima diváků, kteří průběh představení ovlivňují. záleží tedy pouze na divácích a hercích, jak se večer vyvine. vše doprovází živá klavírní improvizace.

domovskou scénou improvizačního divadla bafni je kabinet múz v brně. více informací naleznete na www.bafni.cz nebo www.facebook.com/bafni

prodej vstupenek GOOUT: https://goout.net/cs/listky/bafni-improshow/dvpb/

cena 210 Kč dospělí nebo 170 Kč studenti/senioři

fyzicky v předprodeji na pokladně divadla Na Prádle v době, kdy je pokladna otevřena.
vstupenky nelze předem rezervovat: cena 190 Kč dospělí nebo 150 Kč studenti/senioři

v den představení na místě cena 210 Kč dospělí nebo 170 Kč studenti/důchodci.


uvádí divadelní improvizační skupina bafni  ( pokladna otevřena od 18.30 do 19.30h