2 / ne / 19:00   taneční show skupiny crock 14

3 / po / 09:00   mikulášská pohádka

4 / út / 11:00   mikulášská pohádka

4 / út / 20:00   kabaret pro nezadané - představení zrušeno!!!

vážení diváci, velice se omlouváme, plánované představení jsme nuceni z důvodu onemocnění v souboru zrušit. náhradní termín bude stanoven co nejdříve, sledujte aktuality... děkujeme za pochopení

5 / st / 18:00   mikulášská pohádka -  filip jan zvolský

víte co se děje v nebi, když se chystá mikuláš s čertem a andělem na nadílku? přijďte se podívat. a protože čertice luciana a andílek perutík jsou pěkní popletové bude o zábavu postaráno. a věřte, že písničky, kterých je pohádka plná vám budou v hlavách znít až do příštího adventu.

scénář a režie: filip jan zvolský
hudba: petr babický
scéna: alena macháčková
loutky: aranka kárová
práce s loutkou: květoslava plachetková
produkce: vít levinský

hrají:
přemysl bílek
vít levinský
lenka kocáková

součástí pohádky je i mikulášská nadílka.
nadílku pro vaše děti můžete donést vlastní nebo využít našich univerzálních dárkových balíčků.

vstupné: 199,- kč za osobu
náš nadílkový balíček 60,- kč (v případě zájmu je nutné jej objednat již při rezervaci lístku)
uvádí divadlo na prádle divadlo apropo  ( pokladna otevřena od 17.00 do 18.00h

6 / čt / 19:00   o humoru (lukáš houdek, petr jarčevský), absolutely (roman horák, robert janč)

o humoru
akademické pojednání o humoru s praktickými ukázkami.
dvojice odborníků, pro které je humor zdrojem celoživotní fascinace i frustrace. za obratnými floskulemi se skrývají ošklivé životní pravdy, problematické vztahy a kruté fauly z domnělé nutnosti. představení plné praktických a vědecky ověřených informací, neřešitelných situací a sporných návodů. o humoru.

námět, hrají, režie: lukáš houdek, petr jarčevský

absolutely
klaunská pohybová komedie
dva gangsteři čekající na největší kšeft svého života. lucca i tony ví, že jde o hodně. ve světě zločinu není místo na poloviční řešení. zločin je absolutní.
nesmlovavý a nekompromisní styl gangsterů pokřivený klaunskou optikou. s použitím pouze základních elemntů fyzického divadla vytváří roman horák a robert janč absurdní, až dadaistickou hru.

námět, hrají, režie: robert janč, roman horák
hudba: jan šikl
kostýmy: jana machalíková

obě představení vznikla díky podpoře:
ministerstva kultury čr
magistrátu hl. města prahy.
hamu
zdravotní klaun o.p.s
cirqueon

vstupné 250,-, bez slev, nemístenkové

www.squadrasua.cz
uvádí squadra sua  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

7 / pá / 18:00   sněhen - dr.am.as - very gallimaufry christmass

úplně první představení v rámci našeho nového projektu divado s [ne]výhodou!
sněhen je hra divadelního spolku dr.amas provozovaného lidmi s poruchami autistického spektra a jejich terapeuty při národním ústavu pro autismus (nautis).
inscenace vznikla na námět petra, člověka s aspergerovým syndromem, jehož neobvyklou zálibou je kalendář, data narození a svátky. když se s petrem seznámíte, velmi aktivně zjišťuje datum vašeho narození a pak vám prozradí, jaký den v týdnu to byl.
sněhen je třináctým měsícem v kalendáři. je to měsíc mezi lednem a únorem, který je plný podivných mezinárodních dnů, které se přímo vážou na petrův život a většinou odrážejí nesplněná přání a zákazy. ve sněhnu se slaví třeba mezinárodní den lezení do světlíku, den zívání s nepřikrytou pusou a svátek v něm mají ti, kteří v běžném kalendáři nejsou, kupříkladu ježíšek.
projekt byl podpořen nadačním fondem tesco. děkujeme!
uvádí gallimaufry

7 / pá / 20:00   vánoční koncert muzikálových hvězd - very gallimaufry christmass

už přichází onen čas!
vánoční čas, čas velkého odhalení!

největší vánoční záhada bude konečně rozřešena v epickém souboji dobra a… jiného dobra? kdo nosí každý rok dárky? santa claus nebo ježíšek? odhalte pravdu společně se stevem josephsonem a jeho hosty právě během letošního vánočního koncertu!

účinkují: steve josephson, tomáš vaněk, lucia jagerčíková, jakub gabriel rajnoch, elin špidlová, roxanna ward a další...

výtěžek z prodeje vstupenek bude věnován na činnost divadla s [ne]výhodou!
uvádí gallimaufry

8 / so / 19:00   taneční show skupiny crock 14

9 / ne / 18:00   pets against plastic, the wrong pantomime - pyt juniors

pets against plastic
when einstein the goldfish sees a news report on plastic pollution, he s outraged about how fish in the ocean are being forced to live. his heartbreak causes a chain reaction that has all the pets determined to take a stand against plastic. with the help of the genius hamster snuffles, they build a submarine and head out to sea to save their friends and show their humans why they should care too.

the wrong pantomime
it s panto season once again, but nobody is quite sure which show is happening this year! a jumble of characters turn up, rhyming scripts at the ready, and the villains decide to do away with the heroes once and for all, by means of a poisoned cake! but the heroes, as always, may have the upper hand in the end.
uvádí prague youth theatre

10 / po / 19:30   andersen’s fairytales, kohl - pyt seniors

andersen’s fairytales
hans christian andersen is an awkward young boy who works as a sorcerer’s apprentice for the danish court. but all he wants is to be a famous writer. when the wicked snow queen returns to threaten the kingdom with permanent frost, the emperor assembles a crack team of heroes led by the famed adventurer emile pussenbootz to capture her. however, hans begins to suspect that pussenbootz isn’t quite the hero he’s made out to be. soon the young scribe is forced to take up the mantle of unlikely hero in this exciting, fairy-tale adventure.

kohl
new york. 1932. the prohibition is in full swing. a private investigator, a missing sister, and an ambitious undercover reporter all converge on a seedy burlesque house on 42nd street, run by the aggressive leon antonelli and the mysterious madame labouche... a story of intrigue and espionage, glamour and tears, longing and laughter, kohl takes us on a journey through the smoky, bourbon-soaked streets of 1930s new york, where cover-ups are commonplace, and mystery lurks at every street corner.
uvádí prague youth theatre

11 / út / 19:00   neslušní  - paula vogel

spalte to! hra inspirovaná skutečnými událostmi kolem kontroverzního debutu bůh pomsty sholema asche na broadwayi roku 1923, který někteří považují za klíčové dílo jidiš literatury a jiní za akt perverzní zrádné urážky, zpracovává historii výbušného dramatu a cestu umělců, kteří riskovali svou kariéru a životy, aby ho mohli hrát. nestyděla bych se, kdyby mě zatkli, protože jsem hrála ve hře, který věřím. stydím, se, že jsem hrála v tomhle šméčku, kterýmu nevěřím ani za mák. hra získala tony award, outer critics circle award, drama league award a obie award. česká premiéra! hrají, zpívají a tančí: k. hlaváčková, i. machalová, k. seidlová, p. halíček, j. böhm, l. král a z. velen, klezmer band: m. kostiuk, k. suchanková, z. dočekal nebo f. tomášek, výprava ľ. bábek melcerová, choreografie libuše králová, hudební nastudování z. dočekal, režie j. bábek. nedoporučujeme pro diváky do 15 let!

vstupné: 300/200
uvádí komorní činohra  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

12 / st / 19:00   tick, tick...boom!  - jonathan larson

bohémský život neúspěšného umělce je skvělý. je skvělý, když je vám dvacet. je v pohodě, když je vám dvacet pět. ale co když je vám už třicet. třicet - ten věk, kdy byste měli už dělat dospělá rozhodnutí. mít dobrou práci. koupit si auto. koupit si byt. zkrátka stabilizovat celý svůj život.
uvádí divadlo na prádle - art4rent  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

13 / čt / 19:00   venuše v kožichu | venus in fur (czech version) - david ives

český překlad: jitka sloupová // czech translation by jitka sloupová
režie: guy roberts a jessica boone // directed by guy roberts and jessica boone
v českém jazyce s anglickými titulky // performed in czech with english surtitles
v hlavních rolích jana pidrmanová a václav vašák // starring jana pidrmanová and václav vašák
uvádí prague shakespeare company

14 / pá / 19:00   a christmas carol - charles dickens

prague shakespeare company present neil mcgarry’s stunning one-man performance of charles dickens’ a christmas carol, directed by ross macdonald and created under the auspices of the bay colony shakespeare company. this unique production uses only charles dickens’ original text to deliver a riveting performance of the classic holiday story. mcgarry portrays each and every character with full engagement and, somehow, makes you believe you’re watching a full company of players. fully staged, complete with dancing, this one-man tour de force has left critics and audiences of all ages laughing and crying with joy. mcgarry’s one-man christmas carol is debuting for the first time in europe this december and is performed in english. directed by ross macdonald.

tickets: https://goout.net/en/play/a-christmas-carol/dnvqd/+aeawk/

uvádí prague shakespeare company

15 / so / 19:00   a christmas carol - charles dickens

prague shakespeare company present neil mcgarry’s stunning one-man performance of charles dickens’ a christmas carol, directed by ross macdonald and created under the auspices of the bay colony shakespeare company. this unique production uses only charles dickens’ original text to deliver a riveting performance of the classic holiday story. mcgarry portrays each and every character with full engagement and, somehow, makes you believe you’re watching a full company of players. fully staged, complete with dancing, this one-man tour de force has left critics and audiences of all ages laughing and crying with joy. mcgarry’s one-man christmas carol is debuting for the first time in europe this december and is performed in english. directed by ross macdonald.

tickets: https://goout.net/en/play/a-christmas-carol/dnvqd/+aeawk/

uvádí prague shakespeare company

16 / ne / 14:00   a christmas carol

16 / ne / 19:00   a christmas carol - charles dickens

prague shakespeare company present neil mcgarry’s stunning one-man performance of charles dickens’ a christmas carol, directed by ross macdonald and created under the auspices of the bay colony shakespeare company. this unique production uses only charles dickens’ original text to deliver a riveting performance of the classic holiday story. mcgarry portrays each and every character with full engagement and, somehow, makes you believe you’re watching a full company of players. fully staged, complete with dancing, this one-man tour de force has left critics and audiences of all ages laughing and crying with joy. mcgarry’s one-man christmas carol is debuting for the first time in europe this december and is performed in english. directed by ross macdonald.

tickets: https://goout.net/en/play/a-christmas-carol/dnvqd/+aeawk/

uvádí prague shakespeare company

17 / po / 13:30   a christmas carol

17 / po / 19:00   a christmas carol - charles dickens

prague shakespeare company present neil mcgarry’s stunning one-man performance of charles dickens’ a christmas carol, directed by ross macdonald and created under the auspices of the bay colony shakespeare company. this unique production uses only charles dickens’ original text to deliver a riveting performance of the classic holiday story. mcgarry portrays each and every character with full engagement and, somehow, makes you believe you’re watching a full company of players. fully staged, complete with dancing, this one-man tour de force has left critics and audiences of all ages laughing and crying with joy. mcgarry’s one-man christmas carol is debuting for the first time in europe this december and is performed in english. directed by ross macdonald.

tickets: https://goout.net/en/play/a-christmas-carol/dnvqd/+aeawk/

uvádí prague shakespeare company

18 / út / 14:00   panna a netvor - d. gric, m. matola

láká vás dozvědět se, jak to vypadá v zákulisí operního představení? jak probíhají zkoušky a kdo nakonec slízne smetanu?pak přijďte a nechte se za pomoci neotřelé, melodické hudby přenést do světa, kde láska uzdravuje, hrůza mrazí a humor něžně štípe, jako babička do dětské tváře. představení je určeno divákům a posluchačům všech věkových kategorií.
opera panna a netvor vznikla z myšlenky přiblížit dětskému posluchači svět opery způsobem jemu přijatelným. dílo je obohaceno o mluvenou předehru, kde se divák dozví o těžkém životě libretistů, nahlédne do zákulisí zkoušek a nemine ho ani interaktivní vsuvka… kouzlo lásky, jež uzdravuje netvory, humorné momenty, ale i chvíle plné napětí a hrůzy umocněné hravou hudbou plnou melodičnosti, si jistě najdou cestu k uchu diváka bez ohledu na věk. dílo je zkomponováno mladým varhaníkem, pedagogem a skladatelem drahoslavem gricem. pohádkový námět, vhodný nejen pro děti, je vybrán režisérem a libretistou michalem matolou, který se nechal inspirovat verzí slavného českého filmu, ztvárněného jurajem herzem. jako solisté byli ke spolupráci na tomto hudebním projektu přizváni mladí, úspěšní studenti akademie múzických umění v praze.
uvádí divadlo na prádle

18 / út / 19:00   vánoční koncert - the international choir of prague

uvádí the international choir of prague

19 / st / 20:00   tombs family

[rezervuj vstupenky]
poprvé ve své historii divadlo s bojkou v zádech uvádí detektivní komedii s prvky hororu, avšak osobitým humorem. divadelní hra je nabitá napětím a nečekanými zvraty.

... starobylý dům zahalený v mlze, rozlehlá zahrada s podivným záhonem růží a hrobka se zapečetěnou rakví. v ní údajně odpočívá právě zesnulý majitel panství, který po sobě zanechal značné jmění. údajně.... ale jak je tomu ve skutečnosti? kdo z rodiny získá dědictví?

cena vstupenek 150,-, senior/student 120,-, sedadla nečíslované.
uvádí s bojkou v zádech  ( pokladna otevřena od 19.00 do 20.00h

20 / čt / 19:00    čermák & staněk - zpátky v divadle!

[rezervuj vstupenky]
miloš čermák a luděk staněk se vrací na opravdové pódium. skvělá stand-up show, poprvé na levém břehu vltavy. plná humoru, který žádné břehy nemá. co vás rozesměje více než humor, kterému dobře rozumíte, protože je tak trochu o vás? pokud nejste prudérní, tak se zasmějete hodně…

vstupné: 240
uvádí čermák & staněk   ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

21 / pá / 19:30   parybovka

[rezervuj vstupenky]
česká mše vánoční, nejznámější dílo jakuba jana ryby, vzniklo už v roce 1796. hudební letňanské divadlo se však rozhodlo udělat z „rybovky“ parybovku a s velikou úctou k rybově českou mši vánoční pojalo poněkud netradičně, a to jako divadlo. hudební pasáže (zpívané téměř v originálním znění) jsou doplněné o hrané scény, které podtrhují samotný příběh a přidáno je samozřejmě i něco navíc, aby divák zjistil, že cesta z čech do dalekého betléma může být místy i docela legrace.

představení trvá přibližně 90 minut a hraje se bez přestávky. určené je pro dospělé, ale na své si přijdou i školní děti a zkrátka všichni, kteří si neumějí vánoce bez slavného „hej mistře“ snad ani představit.

vstupné:
dospělí: 150 kč
děti, studenti, důchodci, ztp: 100 kč
uvádí divadlo hlad  ( pokladna otevřena od 18:30 do 19:30