4 / ne / 16:00   kocour v botách - m.a. maxant

rodinný muzikál s hudbou miroslava a. maxanta inspirovaný francouzskou pohádkou o kocourovi, který se stal jediným dědictvím nejmladšího z mlynářových synů philipa. kocour je samozřejmě zkušený světoběžníkem a tak slíbené štěstí pro svého pána nehledá nikde jinde, než v královském pláci a neváhá bojovat se zlým černokněžníkem zmarem. jak všechno dopadne mnozí vědí, ale přesto stojí za to se příjít podívat.
hrají a zpívají: david semerád, milan iléš, šimon pečenka, vojta janák, miroslav a. maxant, klára hlušičková, helena kubelková, anička novotná, tereza marková, zuzana rogožníková, marie hrdinová, pavla šubrtová, miluše saidlová, adam saidl, jakub krause, olga rumlová, natalie branná
premiéra 3.6. a 4. 6. 2018 od 18 hodin
vstupné: dospělí 250,- kč, děti 150,-
uvádí hudební divadlo la scuola  ( pokladna otevřena od 15.00 do 16.00h

5 / po / 19:00   láska mezi nebem a zemí - p. valentine

mladí manželé simon a flic se nastěhují do domu po nedávno zesnulém slavném spisovateli jacku cameronovi a jeho ženě susie, kteří se utopili při vyjížďce na jezeře. simon doufá, že ho zde třeba políbí stejná múza jako jeho předchůdce. důležitá je ovšem i dobrá cena nemovitosti. simon totiž píše první knihu a nevydělává a flic je těhotná. netuší ovšem, že dům je stále „obýván” tragicky zesnulými původními majiteli, kteří dosud vyštvali všechny nájemníky, aby měli klid. tihleti noví jsou jim ale sympatičtí… brilantní britská romantická komedie o tom, co je v životě nejdůležitější – rodina a láska.

vstupné: 250,- kč
uvádí divadlo bez dozoru  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

6 / út / 19:00   neslušní  - paula vogel

spalte to! hra inspirovaná skutečnými událostmi kolem kontroverzního debutu bůh pomsty sholema asche na broadwayi roku 1923, který někteří považují za klíčové dílo jidiš literatury a jiní za akt perverzní zrádné urážky, zpracovává historii výbušného dramatu a cestu umělců, kteří riskovali svou kariéru a životy, aby ho mohli hrát. nestyděla bych se, kdyby mě zatkli, protože jsem hrála ve hře, který věřím. stydím, se, že jsem hrála v tomhle šméčku, kterýmu nevěřím ani za mák. hra získala tony award, outer critics circle award, drama league award a obie award. česká premiéra! hrají, zpívají a tančí: k. hlaváčková, i. machalová, k. seidlová, p. halíček, j. böhm, l. král a z. velen, klezmer band: m. kostiuk, k. suchanková, z. dočekal nebo f. tomášek, výprava ľ. bábek melcerová, choreografie libuše králová, hudební nastudování z. dočekal, režie j. bábek. nedoporučujeme pro diváky do 15 let!

vstupné: 300/200
uvádí komorní činohra  ( premiéra!!! pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

7 / st / 18:00   ivanka adamcová - beseda

uvádí ivanka

8 / čt / 20:00   kabaret duševní aneb nevesely truchlivy...  - k.j. erben, k.h.mácha, k. hanušová

v nejmenované léčebně se sejdou pacienti na skupinovou terapii, psycho je drama, budete se smát i bát, jako není doopravdy........... v noci se dějí divné věci.........a kdo má rád škraloupy, příjde si na své.
vstupné: 250,- kč
uvádí kardio theatre  ( pokladna otevřena od 19.00 do 20.00h

11 / ne / 18:00   laco hudec šubrt - vzpomínka na léto

další koncert laca hudce šubrta propletený vzpomínkami na léto a s živou kapelou tick tick band!

sezení v sále nečíslované:
základní vstupné 270 kč (120 mist)
vip vstupné 500 kč (pouhých 14 mist) - obsahuje nejlepší místa v sále, dárek vecizveci, účast na zvukové zkoušce, návštěva zákulisí, podepsaná fotografie
uvádí divadlo na prádle - art4rent  ( pokladna otevřena od 17.00 do 18.00h

12 / po / 19:00   tick, tick...boom!  - jonathan larson

bohémský život neúspěšného umělce je skvělý. je skvělý, když je vám dvacet. je v pohodě, když je vám dvacet pět. ale co když je vám už třicet. třicet - ten věk, kdy byste měli už dělat dospělá rozhodnutí. mít dobrou práci. koupit si auto. koupit si byt. zkrátka stabilizovat celý svůj život.
uvádí divadlo na prádle - art4rent  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

14 / st / 19:00   kjógeny - busu (lahodný jed) kučimane (papouškování) kagjú (hlemýžď)

kjógeny - tradiční japonské frašky/samurajské komedie.

kjógen jako žánr vznikl v japonsku před 600 lety a komedie se postupem času proměňovaly a přizpůsobovaly publiku tak, že jsou i dnes srozumitelné divákům včetně cizinců, uvedl hýbl.
každá hra trvá zpravidla 20 minut až půl hodiny a vystupují v ní většinou dva až čtyři herci.
her existuje asi 200, přičemž ke každé z nich je přesně daný popis pohybů, scény, choreografie. herec tak přesně ví, co má dělat, kdy to má dělat, a může se tak podle hýbla zcela soustředit na náladu v obecenstvu, pracovat s načasováním a nechat se divákem dirigovat. v repertoáru má divadlo kjógen aktuálně šestnáct her, které jsou přeložené z originálu do češtiny. hrají se v původním provedení s původními kostýmy. "není to proto, abychom udrželi japonskou tradici, ale protože jsme praxí zjistili, že ten původní systém je tak unikátní a tak efektivní, že nemá smysl ho upravovat," uvedl hýbl.

více informací na http://www.kjogen.cz/

cena vstupenek 240,- / 150,-

soubor dk vznikl z podnětu českého dramatika, režiséra a mima huberta krejčího, japanisty ondřeje hýbla a předního představitele kjótské tradiční školy ókura mistra šigejamy šimeho (mimo jiné ředitele herecké asociace her nó a kjógen, laureáta cen „za kulturní přínos prefektuře kjóto“ a „za podíl na uchování tradiční kultury města kjóto“).
mdk se věnuje převážně studiu, realizaci a uvádění japonských frašek kjógen v českém jazyce. svým způsobem jde o světové unikum. jedná se o dlouholetý projekt vzájemné kulturní spolupráce mezi českými a japonskými divadelníky, podporovaný pravidelně pořádanými dílnami, v rámci nichž je vždy pod vedením japonského mistra nastudována nová hra v češtině. mdk je ojedinělým divadelním seskupením působícím za hranicemi japonska, které se systematicky věnuje pěstování tohoto tradičního uměleckého žánru.
divadlu kjógen byla instituem divadla nó a kjógen při universitě hosei v lednu 2016 udělena cena za mimořádné výsledky v oblasti popularizace a výzkumu komedie kjógen. tokijská universita hosei a tamější institut the nogami memorial noh theatre research institute (http://nohken.ws.hosei.ac.jp/index_en.html) jsou naprostou špičkou v tomto oboru a mdk je první mimojaponský laureát této ceny za 26 let její historie.
uvádí divadlo na prádle a divadlo kjógen  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

19 / po / 19:00   tick, tick...boom!  - jonathan larson

[rezervuj vstupenky]
bohémský život neúspěšného umělce je skvělý. je skvělý, když je vám dvacet. je v pohodě, když je vám dvacet pět. ale co když je vám už třicet. třicet - ten věk, kdy byste měli už dělat dospělá rozhodnutí. mít dobrou práci. koupit si auto. koupit si byt. zkrátka stabilizovat celý svůj život.
uvádí divadlo na prádle - art4rent  ( zadané představení - vyprodáno - vstupenky nelze rezervovat!!!

21 / st / 19:00   reforma - š. pichrtová

[rezervuj vstupenky]
pohár přetekl a české studentstvo se rozhodne hromadně emigrovat za lepším… kdo zachrání české školství? autorská komedie plné jazykového humoru, absurdních situací i nečekaných řešení problému.


uvádí divadlo na prádle teatritis  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

22 / čt / 18:00   současná palestinská poezie naživo - v rámci 20. ročníku festivalu den poezie

svou básnickou tvorbu představí známý palestinský básník ghassan zaqtan a dvě palestinské básnířky, raja’a ghanem a lilian bishara-mansour. večer s debatou a čtením básní v češtině bude zakončen drobným palestinským občerstvením.

“nebát se…” – tak zní letošní téma festivalu den poezie, který bude probíhat v termínu 11. – 25. listopadu 2018.
na letošní rok připadá mnoho významných výročí, ať již z oblasti politiky (všechny „osmičkové” roky), tak v oblasti literatury (např. 80 let od úmrtí karla čapka, 150 let od narození otokara březiny, či dokonce 20 let od prvního ročníku den poezie), a proto jsme se také rozhodli nechat inspirovat výrokem prezidenta masaryka. zároveň jsme však chtěli, aby samotný název dále inspiroval a byl dostatečně tvárný, tak aby každý mohl přijít s vlastním pojetím a odhodláním čeho se tento rok rozhodne nebát. masarykův výrok jsme tedy nechali v názvu festivalu nedokončený.
festival den poezie se pravidelně koná ve více než 50 českých městech a obcích, takže akcí bude opravdu dost: básníci v koutě, první básnířka města prahy, hosté domácí i zahraniční, čtení v knihovnách, události v literárních kavárnách a klubech, sto let české poezie, dětské odpoledne v národním divadle, procházky po nepoetických místech, poezie do škol – přednes básníků ve školách.
budeme moc rádi pokud se nebudete bát a přijdete!
uvádí společnost poezie,z.s.

23 / pá / 18:00   pereme se s thálií  - 15. ročník přehlídky

jubilejní 15. ročník nesoutěžní přehlídky vybraných divadelních souborů gymnázií.
uvádí divadlo na prádle a gymnázium j. seiferta

24 / so / 16:00   pereme se s thálií - 15. ročník přehlídky

jubilejní 15. ročník nesoutěžní přehlídky vybraných divadelních souborů gymnázií.
uvádí divadlo na prádle a gymnázium j. seiferta

25 / ne / 16:00   pereme se s thálií - 15. ročník přehlídky

jubilejní 15. ročník nesoutěžní přehlídky vybraných divadelních souborů gymnázií.
uvádí divadlo na prádle a gymnázium j. seiferta

30 / pá / 19:00   sama sebou - michaela doláková

[rezervuj vstupenky]
motto: „být sám sebou a přiznat si, kým opravdu jsme… nebo spíše kým nejsme. neztratit se ve všech těch rolích, které v životě hrajeme …… nebo spíše se v nich najít….. a být sami sebou v každičký okamžik života…“

pohybové autorské etudové představení, které humorně otevírá téma ženy na mateřské dovolené, ženy, která je ztracená ve všem co musí a je třeba……. aby znovu našla sama sebe, odchází dělat to, co má ráda….. aby se tak mohla celistvá vrátit domů…

autorka a herečka: michaela doláková
spoluúčinkují: lukáš chvátal, markéta šejvlová
jednotlivé etudy jsou prokládány živou hudbou karoliny šustové

představení je určeno všem i dětem :o)

vstupné: 200, 150 (senior, student)
uvádí divadlo na prádle   ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h