3 / út / 19:00   drazí pozůstalí - p. krajíček

tragifraška o dvou dějstvích.

na pohřeb podnikatele bedřicha dorazí kromě všech známých pozůstalých i jeden zcela neznámý. navzájem se o sobě dozvědí věci, které ani vědět nechtěli, a provedou věci, které by radši zapomněli. čeho jsme pod vlivem okolností schopni, když nám jde o čest, peníze, kariéru nebo dokonce o kejhák? srandu z toho může mít jen umrlý cynik bedřich... a pochopitelně též naši nekorektní diváci :-)

vstupné jednotné - 200,- kč
uvádí hudební a divadelní spolek laso   ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

5 / čt / 19:00   famílie  - joe dipietro

milujete ji a přitom vám tak leze na nervy ... není řeč o přítelkyni, ani o manželce. ale o celé rodině. familie je vynikající komedie o tom, že mezigenerační rozdíly byly, jsou a budou a ač nám péče našich babiček a dědečků není vždy příjemná, to, že nám chybí zjistíme až v době, kdy tady již nejsou…
cena vstupenek jednotná: 250,-
uvádí divadlo bez dozoru  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

6 / pá / 19:00   loutka (sensemble theater, augsburg, německo) - miro gavran

opravdový vztah mezi mužem a ženou nemůže být nahrazen ani koupenou, ani virtuální láskou.
uvádí divadlo na prádle lastavica  ( slavnostní zahájení festivalu za přítomnosti autora / pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

7 / so / 17:30   zapomeň na hollywood (teatar gavran, záhřeb, chorvatsko)  - miro gavran

hlavními hrdiny neobvyklého příběhu jsou profesionální herec a profesor na divadelní akademii, a mladý divadelní amatér, který se už několik let pokouší složit přijímací zkoušky a chce se stát profesionálním hercem.
uvádí lastavica  ( pokladna otevřena od 16.30 do 17.30h

7 / so / 20:15   smích zakázán (divadlo dialog, plzeň) - miro gavran

milostný trojúhelník odkrývající slabé a silné stránky hlavních hrdinů, s řadou velkých překvapení.
uvádí lastavica  ( pokladna otevřena od 19.30 do 20.15h

9 / po / 19:00   tick, tick...boom!  - jonathan larson

bohémský život neúspěšného umělce je skvělý. je skvělý, když je vám dvacet. je v pohodě, když je vám dvacet pět. ale co když je vám už třicet. třicet - ten věk, kdy byste měli už dělat dospělá rozhodnutí. mít dobrou práci. koupit si auto. koupit si byt. zkrátka stabilizovat celý svůj život.
uvádí divadlo na prádle - art4rent  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

10 / út / 19:30   improvizační show divadla bafni

základem divadelního představení je čistá improvizace. herci improvizují krátké scénky na témata od diváků. nic nemají připraveno dopředu. neexistuje žádný scénář, žádné předepsané role. vše vzniká přímo na jevišti před očima diváků, kteří průběh představení ovlivňují. záleží tedy pouze na divácích a hercích, jak se večer vyvine. vše doprovází živá klavírní improvizace.

domovskou scénou improvizačního divadla bafni je kabinet múz v brně. více informací naleznete na www.bafni.cz nebo www.facebook.com/bafni

uvádí divadelní improvizační skupina bafni  ( pokladna otevřena od 18.30 do 19.30h

11 / st / 19:00   republiko má středisková aneb lukrativní nejistota  -  leoš peteráč, jan julínek

politika je, dámy a pánové, především tíživě zodpovědné rozhodování o vašich osudech. chcete-li podniknout hlubinný ponor do mělčin duše našich politiků, jste tady správně.

uvádí divadlo na prádle a divadlo SemTamFór  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

16 / po / 16:00   peer gynt - henrik ibsen

16 / po / 19:30   peer gynt - henrik ibsen

pohádková hra o zatrolené lidské existenci a o strastiplné cestě k sobě samému.
hrají studenti 3. ročníku sš waldorfské lyceum v praze
(od 16.00 a od 19.30 hodin)

17 / út / 20:00   kabaret pro nezadané aneb svůj k svému  - k. hanušová

humor temný, příběh napínavý a dojemný. příběh fiktivního institutu pro seznamování, kde se, ne náhodou, ocitnou čtyři nezadaní jedinci. v představení zazní autorské písně od skladatelky sonii koutové.

cena vstupenek 150,- kč
uvádí divadlo na prádle kardio theatre  ( pokladna otevřena od 19.00 do 20.00h

18 / st / 19:00   studentské divadlo

gymnázium nad štolou

22 / ne / 14:00   o smolíčkovi - vlastimil peška

[rezervuj vstupenky]
jelen se zlatými parohy najde v lese ztraceného smolíčka - malého pacholíčka - a od té doby spolu bydlí. jelen se o smolíčka stará a oběma je veselo. jenže kolem chaloupky brousí jezinky, které by rády smolíčka ukradly... je vůbec možné, aby pouze dva herci pohádku dohráli až do konce a zachránili smolíčka? je!

uvádí divadlo na prádle o smolíčkovi  ( pokladna otevřena od 13.00 do 14.00h

22 / ne / 19:00   tick, tick...boom!  - jonathan larson

[rezervuj vstupenky]
bohémský život neúspěšného umělce je skvělý. je skvělý, když je vám dvacet. je v pohodě, když je vám dvacet pět. ale co když je vám už třicet. třicet - ten věk, kdy byste měli už dělat dospělá rozhodnutí. mít dobrou práci. koupit si auto. koupit si byt. zkrátka stabilizovat celý svůj život.
uvádí divadlo na prádle - art4rent  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

24 / út / 19:00   kjógeny - busu / lahodný jed, kaki jamabuši / horský asketa zlodějem tomelů, kučimane / papouškování

[rezervuj vstupenky]
kjógeny - tradiční japonské frašky/samurajské komedie.
v repertoáru má divadlo kjógen nyní šestnáct her, které jsou přeložené z originálu do češtiny. hrají se v původním provedení s původními kostýmy. "není to proto, abychom udrželi japonskou tradici, ale protože jsme praxí zjistili, že ten původní systém je tak unikátní a tak efektivní, že nemá smysl ho upravovat," uvedl hýbl.
kjógen jako žánr vznikl v japonsku před 600 lety a komedie se postupem času proměňovaly a přizpůsobovaly publiku tak, že jsou i dnes srozumitelné divákům včetně cizinců, uvedl hýbl.
každé představení trvá zpravidla 20 minut až půl hodiny a vystupují v něm většinou dva až čtyři herci.
her existuje asi 200, přičemž ke každé z nich je přesně daný popis pohybů, scény, choreografie. herec tak přesně ví, co má dělat, kdy to má dělat, a může se tak podle hýbla zcela soustředit na náladu v obecenstvu, pracovat s načasováním a nechat se divákem dirigovat.

více informací na http://www.kjogen.cz/

cena vstupenek 180,- / 120,-

soubor dk vznikl z podnětu českého dramatika, režiséra a mima huberta krejčího, japanisty ondřeje hýbla a předního představitele kjótské tradiční školy ókura mistra šigejamy šimeho (mimo jiné ředitele herecké asociace her nó a kjógen, laureáta cen „za kulturní přínos prefektuře kjóto“ a „za podíl na uchování tradiční kultury města kjóto“).
mdk se věnuje převážně studiu, realizaci a uvádění japonských frašek kjógen v českém jazyce. svým způsobem jde o světové unikum. jedná se o dlouholetý projekt vzájemné kulturní spolupráce mezi českými a japonskými divadelníky, podporovaný pravidelně pořádanými dílnami, v rámci nichž je vždy pod vedením japonského mistra nastudována nová hra v češtině. mdk je ojedinělým divadelním seskupením působícím za hranicemi japonska, které se systematicky věnuje pěstování tohoto tradičního uměleckého žánru.
divadlu kjógen byla instituem divadla nó a kjógen při universitě hosei v lednu 2016 udělena cena za mimořádné výsledky v oblasti popularizace a výzkumu komedie kjógen. tokijská universita hosei a tamější institut the nogami memorial noh theatre research institute (http://nohken.ws.hosei.ac.jp/index_en.html) jsou naprostou špičkou v tomto oboru a mdk je první mimojaponský laureát této ceny za 26 let její historie.
uvádí divadlo na prádle a divadlo kjógen  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

25 / st / 19:00   republiko má středisková aneb lukrativní nejistota ( představení zrušeno!!!!

vážení diváci, velice se vám omlouváme, představení je z technických důvodů zrušeno. již zakoupené vstupenky lze vrátit nebo vyměnit na květnový termín.
o výměnu nebo vrácení vstupného, prosíme, pište na pokladna@napradle.cz
  ( pokladna uzavřena